Prawidłowa Higieniczna Piramida Żywieniowa 80/10/10

piramidaHig801010

Zauważcie iż to WODA Jest u podstaw Piramidy…
Potem RUCH
Potem Owoce.. 🙂

Twórcą i prawa autorskie do powyższej piramidy – opracowania posiada Prawdopodobnie Dr Graham który ją stworzył

www.foodnsport.com

Znalazłem materiał tutaj więc się tylko domyślam 🙂
http://www.scribd.com/doc/177042508/Food-Combo-Pyramid

 

18 myśli na “Prawidłowa Higieniczna Piramida Żywieniowa 80/10/10

 1. Dzięki za linka!.

  ..ok. Czyli “szwedzi” – którzy rok rocznie spożywają OGROMNE ilości Mleka, i cierpią na osteoporozę, miażdżycę, złamania kości i alergie(i dziesiątki innych).. ZGODNIE Z ICH ZALECENIAMI.. nagle WYMYŚLAJĄ NOWE Zalecenia.. zgodne z poprzednimi w większości.. i Wracają do Teorii sprzed kilkudziesięciu lat..

  HMM.. DOSKONAŁE LOBBY !.. to jedyny wniosek który z powyższych Faktów można odczytać..

  Choć fakt iż ludzie się coraz mniej ruszają to też jest fakt – i tak poprzez umiejętne łączenie Kompletnych Bzdur, z niepodważalnymi faktami buduje się “prawdziwość” i uzasadnia przedwczesne wnioski i płytkie prymitywne “analizy jednostronne”..

  A wniosek, ze węglowodany prowadzą do cukrzycy BO Ponoszą poziom cukru we krwi jest tak bzdurny.. jaki łatwo się znajduje żywe dowody na dokładne przeciwieństwa teorii że “węglowodany”=cukrzyca..

  A TO Że POMINĘLI Fakty iż cukrzycę można wyleczyć odstawiając tłuszcze i koncentrując się na Wysokowęglowodanowej wegańskiej diecie niskotłuszczowej i surowej.. to już Najmniej “Autorów” Opłacanych z kasy producentów mięsa i nabiału.. “interesowało”.. Manipulacje medialne Górą!..

  Komentarz: myślę, ze niebawem się okaże kto co za ile i na podstawie czego zignorował co i wydał te zalecenia..

 2. O tak, dieta LCHF jest tutaj bardzo popularna ale zdaje sie ze zainteresowanie slabnie, tak jak wczesniej dieta GI oparta na niskim indexie glikemicznym. LCHF jednakze przeszla ostatnio modyfikacje i jak najbardziej zaleca wegle- oczywiscie poza pieczywem, ziemniakami i makaronam. Warzywa plus duuzo tluszczu i ZERO cukru.i chyba Szwecja odosobniona nie jest, LCHF to nic innego jak Dieta Kwasniewskiego brylujaca na salonach lata temu.
  Dieta ma wielu zwolennikow bo daje ekspresowe efekty, wiekszosc gazet drukuje tryliony przepisow bo LCHF sie sprzedaje. Lekarze oczywiscie alarmuja ale bez skutku. Oni dobrego czasu antenowego nie maja, LCHF i jego propagatorzy owszem.Tutejszy Instytut Zywienia nadal propaguje tzw”model talerza”;)
  Sytuacja podobna chyba do Dukanowego szalenstwa w Pl.

 3. ..no tak a od efektywności do ZDROWIA DALEKA Droga.. no i co z efektem yoyo..ech.. niedługo pojawi się rzetelne opracowanie które pokaże wam słabe strony tych zaleceń::POZA Zdrowotnymi powodami.. bo być chudym NIEZNACZY Być zdrowym.. a być zdrowym.. ZNACZY Być szczupłym.. NIE DAJCIE SIĘ NABIĆ W BUTELKĘ!!.. :-0)

 4. Witarianin Lfrv piramidę stworzyła Freelee (teraz to już chyba The Banana Girl 😛 ) – u Grahama nie sądzę żebyśmy zobaczyli wyróżnione banany i daktyle jako podstawa diety 😉
  A na samym dole to dałbym tlen, a najlepsze źródło to świeże powietrze 😀

 5. Najczystsza na jaką cię stać..
  Tutaj ważniejsza jest Regularność w piciu i ILOŚĆ Bardziej niż koncentrowanie się nadmierne na “czystości strukturalnej”, czy też energetycznej.. 🙂
  Może być równie dobrze przegotowana kranówka..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *