JOGA DETOX Majówka 3.05.2017 – 7.05.2017

baner1Jak osiągnąć sprawne i zdrowe ciało oraz czysty, radosny i klarowny umysł, aby móc spełniać swoje marzenia i cele życiowe?

Zapraszamy na wyjazd z nami po zdrowe nawyki, świeże powietrze
i orzeźwiające towarzystwo nastawione na ten sam kierunek. ZDROWIE!

Wspólnie połączymy aktywny zrównoważony wysiłek fizyczny, nastrój medytacji i odprężenia dla naszych umysłów, emocji, ciała. Od kuchni, w dosłownym tego słowa znaczeniu poznamy higienę żywienia witariańskiego. Razem będziemy przygotowywać posiłki, dzięki czemu w praktycznym zastosowaniu  dowiemy się co z czym, kiedy i jak najlepiej. Co najważniejsze przez te kilka dni zapewnimy naszym ciałom maksymalnie zdrową, energiczną, oczyszczającą, lekkostrawną dietę, która przez wielu uznawana jest za „Święty Gral” oczyszczania, witalności i długowieczności.

Naturalną, świeżą, owocową, Satwiczną, kolorową, przepełnioną słońcem, witaminami, minerałami i Boskimi, jeszcze nie do końca odkrytymi i zbadanymi elementami i czynnikami jak Praną.

Obraz00015Każdy kto zetknął się z praktyką jogi doskonale wie, jak istotnym jest właściwe odżywianie. Satwiczna dieta nie tylko czyni ciało elastycznym, lekkim i bardziej witalnym, ale wpływa także na jakość naszych myśli i sposób doświadczania emocji. Produkty z pierwszego ogniwa łańcucha pokarmowego, nieprzetworzone, wolne od elementu lęku i cierpienia, świeże, napełnione energią słońca czynią umysł bardziej świetlistym a myśli przejrzyste. Dużo łatwiej jest wtedy opanować ciało i umysł w bezruchu.

Codzienne życie często prowokuje nas do niedbalstwa. Żyjąc w pośpiechu często nie znajdujemy czasu na właściwe odżywianie, a z braku świadomości higieny żywienia popełniamy wiele błędów. Często jemy za dużo, niewłaściwie połączone pokarmy, w pośpiechu, zestresowani, za późno…

Spożywany pokarm zamiast dawać nam energię, zaczyna ją nam wręcz zabierać. W konsekwencji nasz organizm zbierając w sobie resztki niestrawionego, gnijącego i fermentującego jedzenia, może zacząć „psuć się od środka”. Staje się przez to z czasem, swoistym śmietnikiem i siedliskiem grzybów, zakwaszenia i niekorzystnych gnilnych bakterii oraz pasożytów. Ich obecność nieustannie, stopniowo i niepostrzeżenie podkrada nam siły do sprawnego funkcjonowania w pełni naszych możliwości.

Nasze kilkudniowe wyjazdy są okazją do poznania, „posmakowania” i przetestowania w praktyce nowego stylu życia, myślenia i jedzenia. Nowe nawyki żywieniowe mogą stanowić wyzwanie dla większości z nas, chyba ze ktoś przeprowadzi nas przez wszystkie niuanse i potencjalne „kruczki”. O jedzeniu można długo „gadać” ale żaden człowiek jeszcze się nie najadł samym rozmawianiem o jedzeniu.. typowo jest wręcz odwrotnie :-).

Tak samo i nasze zdrowie ma tylko wtedy sens kiedy się je „ma” – czyli utrzymuje się i odnosi korzyści z niego regularnie, w stały, stabilny sposób. Najlepiej każdego dnia :-).

Jest to jedna z czterech podstawowych rzeczy w życiu, których NIKT za nas nie może zrobić abyśmy to MY odnieśli z nich korzyść, doświadczali radości. Pozostałe to:

» pokaż więcej

 

– jedzenie (oddychanie, picie, zmysły, zapachy, smaki, dotyk) – zaspokojenie głodu
– ćwiczenia – zaspokojenie potrzeby ruchu, mobilności i poczucia wolności w życiu
– zdrowie – bez prawidłowego samopoczucia nic tak nie cieszy i nie smakuje jak powinno
– sen i szacunek – relacje.

Charakterystyka tych rzeczy / potrzeb jest taka:
– trzeba na nie zapracować, ale nie da się ich kupić
– nie istnieje żaden substytut, czy „tabletka” która zaspokoi daną potrzebę
– nie da się ich w żaden sposób nadrobić „na raz”
– nie da się ich „nałapać na zapas”
– nikt ich za nas nie może zrobić abyśmy to my odnieśli z nich korzyść.

» ukryj rozwinięcie tekstu

flower

Obraz00017Podsumowując, dzięki doświadczeniu w praktyce i poczuciu przez kilka dni innego stylu życia, bycia, myślenia i jedzenia możemy się  zainspirować na wiele tygodni, miesięcy, czy nawet lat, a niektórzy nawet na całe życie.

Jako organizatorzy tych wyjazdów oczyszczająco – zdrowotnych, a zarazem praktycy i codzienni beneficjenci takiego stylu życia i myślenia, wierzymy że i Państwo mogą dzięki utrzymaniu właściwej diety, regularnego ruchu fizycznego, właściwych relacji w życiu, stanu umysłu i ducha, zrównoważyć swoje życie.

Stać się bardziej zadowoleni, radośni w tym w czym się spełniacie, co Was inspiruje i sprawia, że jesteście szczęśliwi. Zdrowie i zrównoważony styl życia czyni nasze ciało i umysł dużo lżejszym i bardziej przejrzystym aby szybko i sprawnie radzić sobie z przeciwnościami i nie wyolbrzymiać ich, dostrzegając w każdym wyzwaniu potencjał nauki i lekcję.

flower

W praktyce i kreowaniu nowych nawyków, bardzo ważnym elementem jest wsparcie grupy. Grupa która będzie wzajemnie sobie przypominać inspirować, motywować i wspierać siebie w wybranym celu. Doświadczone osoby, które dzielą się swoim doświadczeniem potrafią praktycznie zagwarantować nam sukces, o ile tylko z przekonaniem, wiarą i dedykacją podejdziemy do wprowadzenia i regularności w zdrowych nawykach w naszym życiu. Potrafi to zaoszczędzić nam nawet wielu lat eksperymentów, niedogodności i frustracji. Doświadczając na własnym ciele i samopoczuciu korzyści wynikających z właściwych nawyków, zdobywając wiedzę i doświadczenie, możemy zabrać je ze sobą do domu i wiedząc już jakie są ich korzyści, z radością i motywacją stosować w codziennym życiu.

W PROGRAMIE:

20150601_135402ccMedytacja & Mantry, joga wg Sivanandy, ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała i umysłu, wykłady i praktyczne warsztaty witariańskie, Kriya – jogiczne techniki oczyszczające oraz indywidualne konsultacje dietetyczne, a dla chętnych dodatkowo masaż Lomi Lomi lub tajski.

Wszystko zależy od Państwa, My możemy „jedynie” pomóc Wam zrealizować wasze cele w tempie na które jesteście gotowi, o ile tylko są nimi: zdrowie, sprawność fizyczna, elastyczność, doskonałe samopoczucie, równowaga i regularność.

Zachęcamy gorąco do odbycia wspólnej podróży z nami i doświadczenie w praktyce całkowicie nowego poziomu energii, sposobu myślenia, oczyszczenia i jakości życia.flower

Nasz plan dnia:

6:00 – Medytacja & Mantry

6:40 – napój dla zdrowia ( szczegóły poznamy na miejscu – niespodzianka )

7:00 – asany i pranayamy ( ćwiczenia jogi)

8:30 – napój odżywczo – energetyczny

9:00 – śniadanie – wspólne przygotowanie i ucztowanie

10:00 –  spacer

11:00 – 13:00 – wykłady, praktyczne warsztaty, przygotowywanie posiłków, dobór pokarmów, łączenie pokarmów, oczyszczanie organizmu, Higiena Naturalna, dobór diety, praktyczne porady

13:00 – 16:00 – czas wolny / konsultacje indywidualne/masaż

16:00 – asany i pranayamy / ćwiczenia zwiększające świadomość ciała i umysłu

18:00 – kolacja – wspólne przygotowanie i ucztowanie

19:30 – medytacje / muzyczny relaks / film / spotkania / pogawędki

20:45 – pożegnanie dnia

flower

WYŻYWIENIE

foto1bananyPomidory Najbardziej witalną, energetyczną dietą, która zarazem jest najbardziej łagodną, oczyszczającą i tonizującą jest tak zwana „surowa dieta owocowo – warzywna” zwana frutarianizmem lub witarianizmem.

W tej diecie rodzaj pokarmów, proporcje, czas, forma spożycia i ilość jest najbardziej zbliżona do natury i tego jaki rodzaj pokarmów umożliwia danemu gatunkowi osiągnięcie swojego pełnego potencjału zarówno fizycznego jak i psychicznego. Od długości życia, przez elastyczność, aktywność ruchową, zdolności intelektualne i pamięć.

Zdolności oczyszczające organizmu są wprost proporcjonalne do ilości żywych enzymów i nie zniszczonych składników odżywczych i budulców dostarczanych wraz z pokarmem.

Na wyjeździe będziemy głównie bazować na posiłkach i żywności która jest:
– świeża
– surowa
– dojrzała
– niskoprzetworzona
– bezglutenowa
– wegańska
– niskotłuszczowa

Dodatkowo jest możliwość wybrania dodatkowej opcji „Zielona energia” – oczyszczenie i odżywienie – proszę zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym.

Składa się on z Witariańskiego soku z młodego jęczmienia(a nie mielonej suszonej trawy) – wyciskanego poniżej 31 stopni i chlorelli do każdego posiłku.

Chlorella umożliwia usuwanie z organizmu ciężkich metali i toksyn przyspieszając naszą regenerację, dodatkowo odżywiając nasz organizm.

Wyciskany sok z młodego jęczmienia, bezglutenowy, dzięki temu że robi się go zanim zawiążą się kłosy. Zawiera bardzo wiele unikalnych substancji odżywczych, które wykazują fenomenalne właściwości regenerujące i antyutleniające – niektóre nawet 500 krotnie przekraczające zdolności witaminy C.

flower

Oto galeria zdjęć z poprzedniego wyjazdu Joga Detox 2016

flower

PROWADZĄCY:

wyjazd2Nadapriya Milena Lorkiewicz – nauczycielka jogi.

Mgr Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, manager sportu, była solistka baletu oraz nauczycielka Jogi i Pilates w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie.

Ścieżką Jogi w tradycji Swamiego Sivanandy podążam już od szkolnych lat. Początkowo dla „naoliwienia stawów” oraz by z większą lekkością prowadzić ciało i energię w tańcu. W 2009 roku dla pogłębienia osobistej praktyki zdecydowałam się na miesięczne odosobnienie i kurs podstawowy a w 2011 zaawansowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi (TTC i ATTC). Od momentu, gdy umysł postanowił, że Joga to będzie moja osobista droga i spośród wielu zdobytych w życiu dyplomów i kwalifikacji w tym przypadku nigdy nie będę nauczycielką Jogi, nie minęło kilka miesięcy jak posypały się prośby o zastępstwa, prowadzenie warsztatów, zajęć czy też lekcji asan i wykładów z filozofii jogi dla uczestników turnusów wakacyjnych podczas Międzynarodowych Kursów (TTC) w Ustce. Życie po raz kolejny pokazało jak bardzo potrafi być zaskakujące i przewrotne. A to co jest naszą życiową misją nie zawsze mieści się nam w głowie.
Odtąd prowadzę zajęcia i organizuję wyjazdy dające uczestnikom okazje do lepszego samopoznania, głębszego oddechu i zdrowszych nawyków.
W wolnych chwilach uczestniczę w programach Karma Jogi i stażach w Sivananda Yoga Vedanta Centrach (Berlin, Paryż), by w osobistej relacji Uczeń – Guru zgłębiać tajniki Jogi i Vedanty przekładając bezpośrednio na praktyczne zastosowanie poprzez odkrywanie ograniczeń małego “ja”, transformację nawyków na te dodające lekkości, przestrzeni, lepszej komunikacji i zdrowszych relacji w konfrontacjach życia codziennego. Joga – dla mnie to nie tylko zestaw ćwiczeń poprawiających wygląd fizyczny i lepszą pracę gruczołów dokrewnych. To bardziej droga i pojawiające się sytuacje, które podszczypują do nieustannej praktyki odkrywania prawdy o sobie i zrzucania warstw fałszywych przekonań czy wierzeń. Na ten czas mogę jedynie powiedzieć, że wiem, że nic nie wiem. Za to z większą uwagą przeżywam każdą chwilę, z lepszą przejrzystością widzę, słyszę, rozróżniam, z większą pokorą słucham i z większą świadomością podejmuję właściwe decyzje, żyjąc z każdym dniem bardziej autentycznie. Fascynuje mnie obserwowanie świata, mechanizmów zachowania ludzi na poziomie fizycznym i tych bardziej subtelnych,  odnajdywanie się w relacjach i ze spokojem  radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego oraz akceptowanie emocji i różnych nie zawsze wygodnych nowinek o swoich nawykach i wzorcach myślowych.
Moim największym Mistrzem, który uczy mnie bezwarunkowej miłości jest moja już dwudziestoletnia Córka. Za najciekawszą podróż życia uznaję tę w głąb siebie.
Ostatnio ulubiony mój cytat to: “…nie cel, a droga się liczy…”
Zapraszam do wspólnej wędrówki 🙂

www.miladance.pl

portretnawyjazdSMRafał Wyszyński – dietetyk, konsultant zdrowia i Higieny Naturalnej, weganin, witarianin.

Zdrowie, słońce, natura, dobre samopoczucie, dobre relacje, dobra dieta… Uczeń i pasjonat życia, natury, rozwoju i równowagi w życiu. Z równą pasją zgłębia starożytne księgi mędrców, najnowsze badania naukowe, jak też i każde doświadczenie, smak, aromat, dźwięk i wrażenie, emocje, uczucie, które powstaje i wynika z nich. Uważne, szczere obserwowanie natury potrafi dać nam więcej praktycznej wiedzy, oświecenia i zrozumienia niż przeczytanie wielu książek. Najważniejsze jest wiedzieć jak interpretować wszystko co spotykamy na naszej drodze życiowej.

Pomaganie innym i dzielenie się wiedzą i doświadczeniem są jego misją życiową którą realizuje poprzez konsultacje zdrowotne, dietetyczne, higienę naturalną, granie i tworzenie muzyki, sport, fotografię, spanie, jedzenie, pielenie ogródka i uważność w codziennym życiu.

~

Obraz00018Od 20 lat zajmuję się pomaganiem ludziom w osiąganiu ich zdrowotnych, sportowych i życiowych marzeń, doborem adekwatnej diety do stanu zdrowia, celów życiowych i możliwości, oraz medycyną stylu życia. Ciągłe zgłębianie i znajomość wszystkich nurtów dietetycznych i kuracji pozwala mi na adekwatne dobieranie metod i tempa zmian, tak aby razem z Tobą stworzyć zrównoważony i realnie skuteczny plan działania, dietę i nawyki, dzięki którym zdrowie i osiągnięcie sukcesu jest realne i łatwe. Jakości którymi się kieruję w życiu to: duchowość, świadomość, uważność, wdzięczność, poszanowanie, pokora, życzliwość, szczerość. Ustalenie celu życiowego i misji jest kluczem i spoiwem które pozwala nam realizować się w życiu i być szczęśliwymi robiąc codzienne, z pozoru prozaiczne rzeczy. Przekonany jestem iż jesteśmy istotami duchowymi, które posiadają ciało tu na ziemi i została nam dana szansa i stworzone warunki aby móc doświadczać i uczyć się – przypominać sobie skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.

Potęga tego niematerialnego aspektu kryje się w jego wpływie na każdą czynność którą wykonujemy.

Aby być zdrowymi, zrównoważonymi i szczęśliwymi, powinniśmy poświęcić duchowości i naszym myślom taką samą ilość energii, czasu i uważności jak każdej inne czynności, zaleceniu czy składnikowi diety którą wykonujemy codziennie. Zapraszam do wspólnej podróży do zdrowia, natury i siebie samych.

Rafał Wyszyński – naturalna higiena i odżywianie witariańskie w praktyce.

flower

TERMINY:

Wiosenne oczyszczanie 3.04-7.05.2017 (5 dni)

flower

MIEJSCE:

Kraina szeptów

http://krainaszeptow.pl/galeria.html

TERMIN: 03.05 – 07.05.2017

Koszt: 640 zł.

Zaczynamy przyjazdem w środę wieczorem kolacją i spotkaniem zapoznawczym ok g. 18:00

Oficjalne zakończenie jest po śniadaniu w okolicach Lunchu – ok godziny 11:00

dom5

W cenie wyjazdu:

Nocleg, wyżywienie witariańskie – wegańskie, zajęcia praktyczne, wykłady, warsztaty, codzienne ćwiczenia jogi, wieczorne spotkania, pogawędki, muzykowanie.

Warunkiem udziału w wyjeździe jest wpłata zaliczki (350 zł) oraz upewnienie się o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach jogi i stosowaniu surowej diety owocowo – warzywnej. W przypadku wątpliwości dotyczących stanu zdrowia wymagana jest konsultacja i zgoda lekarza na wyjazd.

flower

Dodatkowo na miejscu dostępne będą:

  • Konsultacje dietetyczne, zdrowotne z Rafałem Wyszyńskim (koszt 150 zł)

  • Dla chętnych istnieje także możliwość skorzystania z masażu Lomi Lomi Nui lub tajskiego, który wykonuje Agnieszka Kovčin – dyplomowana masażystka i entuzjastka pracy z ciałem.

masaz 1Od kilkunastu lat praktykuję różnorodne metody i techniki związane z masażem. Bardzo ważnymi elementami mojego warsztatu są masaż Lomi Lomi Nui, masaż tajski, medytacja, Chi Gong, 5 rytmów, kontakt improwizacja, świadoma praca z oddechem i emocjami, świadoma kobiecość i rodzicielstwo, komunikacja, oraz naturalne porody domowe. Nieustannie fascynuje mnie ciało, oraz proces poznawania jego tajemnic i możliwości.

Zapraszam Cię z radością do niezwykłej podróży. Zapraszam Cię do Twojego wewnętrznego świata zmysłów, doznań i odczuć. To co odczuwa Twoje ciało i jak odczuwa jest tak wyjątkowe i niepowtarzalne jak Twoje linie papilarne. W tej podróży możesz poznać nieznane Ci dotąd obszary.

masaz2Lomi Lomi Nui to masaż wywodzący się z hawajskiej tradycji. W wolnym tłumaczeniu Lomi oznacza ugniatanie, czy też dotyk łapą zadowolonego kota. Powtórzenie słowa Lomi podkreśla za to jego intensywność. Nui znaczy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.  Masaż na który Cię zapraszam taki właśnie jest!

Jestem pasjonatką masażu oraz pracy z ciałem (również poprzez zabawę). Od kilkunastu lat jestem w fascynującej życiowej podróży i niezwykle inspirujące są dla mnie spotkania z ludźmi.
Masaż jest jednym ze sposobów prowadzących do samopoznania i zatroszczenia się o siebie. Wspiera równowagę między ciałem, emocjami, umysłem i duchem. Dla mnie masaż jest sztuką dotyku a jego jakość wpływa na drugiego człowieka.
Sesja masażu trwa 90 min. -180 zł, czas trwania sesji może być dłuższy po wcześniejszym ustaleniu.

Pakiet 3 masaży – 480 zł
Pakiet 5 masaży – 650 zł

Wesprzyj swoje zdrowie, szczęście i harmonię – zapraszam Cię na masaż! 🙂 Aloha!

flower

Aby zarezerwować miejsce należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszenia oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 350 zł na konto: MILA DANCE Milena Lorkiewicz-Halik, nr rachunku: 04 1140 2004 0000 3802 4592 2350, w tytule wpisując: karnet na Joga Detox oraz wybrany termin.
W przypadku rezygnacji zgłoszonej drogą mailową najpóźniej 21 dni przed planowanym terminem zwracamy 50% zaliczki. W przypadku rezygnacji na 20 i mniej dni przed planowanym terminem zaliczka przepada. Prosimy o przemyślane zakupy.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres email:

» Kliknij aby pokazać Email

jogadetox@gmail.com

»

lub telefon:

» Kliknij aby pokazać numer telefonu

tel 506 162 400, 501 122 775

»

Formularz zgłoszenie udziału na wyjazd JOGA DETOX 05.2017

Formularz zgłoszenie udziału na wyjazd JOGA DETOX 05.2017

Sending

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *