JOGA DETOX Majówka 3.05.2017 – 7.05.2017

baner1Jak osiągnąć sprawne i zdrowe ciało oraz czysty, radosny i klarowny umysł, aby móc spełniać swoje marzenia i cele życiowe?

Zapraszamy na wyjazd z nami po zdrowe nawyki, świeże powietrze
i orzeźwiające towarzystwo nastawione na ten sam kierunek. ZDROWIE!

Wspólnie połączymy aktywny zrównoważony wysiłek fizyczny, nastrój medytacji i odprężenia dla naszych umysłów, emocji, ciała. Od kuchni, w dosłownym tego słowa znaczeniu poznamy higienę żywienia witariańskiego. Razem będziemy przygotowywać posiłki, dzięki czemu w praktycznym zastosowaniu  dowiemy się co z czym, kiedy i jak najlepiej. Co najważniejsze przez te kilka dni zapewnimy naszym ciałom maksymalnie zdrową, energiczną, oczyszczającą, lekkostrawną dietę, która przez wielu uznawana jest za „Święty Gral” oczyszczania, witalności i długowieczności.

Naturalną, świeżą, owocową, Satwiczną, kolorową, przepełnioną słońcem, witaminami, minerałami i Boskimi, jeszcze nie do końca odkrytymi i zbadanymi elementami i czynnikami jak Praną.

Obraz00015Każdy kto zetknął się z praktyką jogi doskonale wie, jak istotnym jest właściwe odżywianie. Satwiczna dieta nie tylko czyni ciało elastycznym, lekkim i bardziej witalnym, ale wpływa także na jakość naszych myśli i sposób doświadczania emocji. Produkty z pierwszego ogniwa łańcucha pokarmowego, nieprzetworzone, wolne od elementu lęku i cierpienia, świeże, napełnione energią słońca czynią umysł bardziej świetlistym a myśli przejrzyste. Dużo łatwiej jest wtedy opanować ciało i umysł w bezruchu.

Codzienne życie często prowokuje nas do niedbalstwa. Żyjąc w pośpiechu często nie znajdujemy czasu na właściwe odżywianie, a z braku świadomości higieny żywienia popełniamy wiele błędów. Często jemy za dużo, niewłaściwie połączone pokarmy, w pośpiechu, zestresowani, za późno…

Spożywany pokarm zamiast dawać nam energię, zaczyna ją nam wręcz zabierać. W konsekwencji nasz organizm zbierając w sobie resztki niestrawionego, gnijącego i fermentującego jedzenia, może zacząć „psuć się od środka”. Staje się przez to z czasem, swoistym śmietnikiem i siedliskiem grzybów, zakwaszenia i niekorzystnych gnilnych bakterii oraz pasożytów. Ich obecność nieustannie, stopniowo i niepostrzeżenie podkrada nam siły do sprawnego funkcjonowania w pełni naszych możliwości.

Nasze kilkudniowe wyjazdy są okazją do poznania, „posmakowania” i przetestowania w praktyce nowego stylu życia, myślenia i jedzenia. Nowe nawyki żywieniowe mogą stanowić wyzwanie dla większości z nas, chyba ze ktoś przeprowadzi nas przez wszystkie niuanse i potencjalne „kruczki”. O jedzeniu można długo „gadać” ale żaden człowiek jeszcze się nie najadł samym rozmawianiem o jedzeniu.. typowo jest wręcz odwrotnie :-).

Tak samo i nasze zdrowie ma tylko wtedy sens kiedy się je „ma” – czyli utrzymuje się i odnosi korzyści z niego regularnie, w stały, stabilny sposób. Najlepiej każdego dnia :-).

Jest to jedna z czterech podstawowych rzeczy w życiu, których NIKT za nas nie może zrobić abyśmy to MY odnieśli z nich korzyść, doświadczali radości. Pozostałe to:

» pokaż więcej

 

– jedzenie (oddychanie, picie, zmysły, zapachy, smaki, dotyk) – zaspokojenie głodu
– ćwiczenia – zaspokojenie potrzeby ruchu, mobilności i poczucia wolności w życiu
– zdrowie – bez prawidłowego samopoczucia nic tak nie cieszy i nie smakuje jak powinno
– sen i szacunek – relacje.

Charakterystyka tych rzeczy / potrzeb jest taka:
– trzeba na nie zapracować, ale nie da się ich kupić
– nie istnieje żaden substytut, czy „tabletka” która zaspokoi daną potrzebę
– nie da się ich w żaden sposób nadrobić „na raz”
– nie da się ich „nałapać na zapas”
– nikt ich za nas nie może zrobić abyśmy to my odnieśli z nich korzyść.

» ukryj rozwinięcie tekstu

flower

Obraz00017Podsumowując, dzięki doświadczeniu w praktyce i poczuciu przez kilka dni innego stylu życia, bycia, myślenia i jedzenia możemy się  zainspirować na wiele tygodni, miesięcy, czy nawet lat, a niektórzy nawet na całe życie.

Jako organizatorzy tych wyjazdów oczyszczająco – zdrowotnych, a zarazem praktycy i codzienni beneficjenci takiego stylu życia i myślenia, wierzymy że i Państwo mogą dzięki utrzymaniu właściwej diety, regularnego ruchu fizycznego, właściwych relacji w życiu, stanu umysłu i ducha, zrównoważyć swoje życie.

Stać się bardziej zadowoleni, radośni w tym w czym się spełniacie, co Was inspiruje i sprawia, że jesteście szczęśliwi. Zdrowie i zrównoważony styl życia czyni nasze ciało i umysł dużo lżejszym i bardziej przejrzystym aby szybko i sprawnie radzić sobie z przeciwnościami i nie wyolbrzymiać ich, dostrzegając w każdym wyzwaniu potencjał nauki i lekcję.

flower

W praktyce i kreowaniu nowych nawyków, bardzo ważnym elementem jest wsparcie grupy. Grupa która będzie wzajemnie sobie przypominać inspirować, motywować i wspierać siebie w wybranym celu. Doświadczone osoby, które dzielą się swoim doświadczeniem potrafią praktycznie zagwarantować nam sukces, o ile tylko z przekonaniem, wiarą i dedykacją podejdziemy do wprowadzenia i regularności w zdrowych nawykach w naszym życiu. Potrafi to zaoszczędzić nam nawet wielu lat eksperymentów, niedogodności i frustracji. Doświadczając na własnym ciele i samopoczuciu korzyści wynikających z właściwych nawyków, zdobywając wiedzę i doświadczenie, możemy zabrać je ze sobą do domu i wiedząc już jakie są ich korzyści, z radością i motywacją stosować w codziennym życiu.

W PROGRAMIE:

20150601_135402ccMedytacja & Mantry, joga wg Sivanandy, ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała i umysłu, wykłady i praktyczne warsztaty witariańskie, Kriya – jogiczne techniki oczyszczające oraz indywidualne konsultacje dietetyczne, a dla chętnych dodatkowo masaż Lomi Lomi lub tajski.

Wszystko zależy od Państwa, My możemy „jedynie” pomóc Wam zrealizować wasze cele w tempie na które jesteście gotowi, o ile tylko są nimi: zdrowie, sprawność fizyczna, elastyczność, doskonałe samopoczucie, równowaga i regularność.

Zachęcamy gorąco do odbycia wspólnej podróży z nami i doświadczenie w praktyce całkowicie nowego poziomu energii, sposobu myślenia, oczyszczenia i jakości życia.flower

Nasz plan dnia:

6:00 – Medytacja & Mantry

6:40 – napój dla zdrowia ( szczegóły poznamy na miejscu – niespodzianka )

7:00 – asany i pranayamy ( ćwiczenia jogi)

8:30 – napój odżywczo – energetyczny

9:00 – śniadanie – wspólne przygotowanie i ucztowanie

10:00 –  spacer

11:00 – 13:00 – wykłady, praktyczne warsztaty, przygotowywanie posiłków, dobór pokarmów, łączenie pokarmów, oczyszczanie organizmu, Higiena Naturalna, dobór diety, praktyczne porady

13:00 – 16:00 – czas wolny / konsultacje indywidualne/masaż

16:00 – asany i pranayamy / ćwiczenia zwiększające świadomość ciała i umysłu

18:00 – kolacja – wspólne przygotowanie i ucztowanie

19:30 – medytacje / muzyczny relaks / film / spotkania / pogawędki

20:45 – pożegnanie dnia

flower

WYŻYWIENIE

foto1bananyPomidory Najbardziej witalną, energetyczną dietą, która zarazem jest najbardziej łagodną, oczyszczającą i tonizującą jest tak zwana „surowa dieta owocowo – warzywna” zwana frutarianizmem lub witarianizmem.

W tej diecie rodzaj pokarmów, proporcje, czas, forma spożycia i ilość jest najbardziej zbliżona do natury i tego jaki rodzaj pokarmów umożliwia danemu gatunkowi osiągnięcie swojego pełnego potencjału zarówno fizycznego jak i psychicznego. Od długości życia, przez elastyczność, aktywność ruchową, zdolności intelektualne i pamięć.

Zdolności oczyszczające organizmu są wprost proporcjonalne do ilości żywych enzymów i nie zniszczonych składników odżywczych i budulców dostarczanych wraz z pokarmem.

Na wyjeździe będziemy głównie bazować na posiłkach i żywności która jest:
– świeża
– surowa
– dojrzała
– niskoprzetworzona
– bezglutenowa
– wegańska
– niskotłuszczowa

Dodatkowo jest możliwość wybrania dodatkowej opcji „Zielona energia” – oczyszczenie i odżywienie – proszę zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym.

Składa się on z Witariańskiego soku z młodego jęczmienia(a nie mielonej suszonej trawy) – wyciskanego poniżej 31 stopni i chlorelli do każdego posiłku.

Chlorella umożliwia usuwanie z organizmu ciężkich metali i toksyn przyspieszając naszą regenerację, dodatkowo odżywiając nasz organizm.

Wyciskany sok z młodego jęczmienia, bezglutenowy, dzięki temu że robi się go zanim zawiążą się kłosy. Zawiera bardzo wiele unikalnych substancji odżywczych, które wykazują fenomenalne właściwości regenerujące i antyutleniające – niektóre nawet 500 krotnie przekraczające zdolności witaminy C.

flower

Oto galeria zdjęć z poprzedniego wyjazdu Joga Detox 2016

flower

PROWADZĄCY:

wyjazd2Nadapriya Milena Lorkiewicz – nauczycielka jogi.

Mgr Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, manager sportu, była solistka baletu oraz nauczycielka Jogi i Pilates w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie.

Ścieżką Jogi w tradycji Swamiego Sivanandy podążam już od szkolnych lat. Początkowo dla „naoliwienia stawów” oraz by z większą lekkością prowadzić ciało i energię w tańcu. W 2009 roku dla pogłębienia osobistej praktyki zdecydowałam się na miesięczne odosobnienie i kurs podstawowy a w 2011 zaawansowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi (TTC i ATTC). Od momentu, gdy umysł postanowił, że Joga to będzie moja osobista droga i spośród wielu zdobytych w życiu dyplomów i kwalifikacji w tym przypadku nigdy nie będę nauczycielką Jogi, nie minęło kilka miesięcy jak posypały się prośby o zastępstwa, prowadzenie warsztatów, zajęć czy też lekcji asan i wykładów z filozofii jogi dla uczestników turnusów wakacyjnych podczas Międzynarodowych Kursów (TTC) w Ustce. Życie po raz kolejny pokazało jak bardzo potrafi być zaskakujące i przewrotne. A to co jest naszą życiową misją nie zawsze mieści się nam w głowie.
Odtąd prowadzę zajęcia i organizuję wyjazdy dające uczestnikom okazje do lepszego samopoznania, głębszego oddechu i zdrowszych nawyków.
W wolnych chwilach uczestniczę w programach Karma Jogi i stażach w Sivananda Yoga Vedanta Centrach (Berlin, Paryż), by w osobistej relacji Uczeń – Guru zgłębiać tajniki Jogi i Vedanty przekładając bezpośrednio na praktyczne zastosowanie poprzez odkrywanie ograniczeń małego “ja”, transformację nawyków na te dodające lekkości, przestrzeni, lepszej komunikacji i zdrowszych relacji w konfrontacjach życia codziennego. Joga – dla mnie to nie tylko zestaw ćwiczeń poprawiających wygląd fizyczny i lepszą pracę gruczołów dokrewnych. To bardziej droga i pojawiające się sytuacje, które podszczypują do nieustannej praktyki odkrywania prawdy o sobie i zrzucania warstw fałszywych przekonań czy wierzeń. Na ten czas mogę jedynie powiedzieć, że wiem, że nic nie wiem. Za to z większą uwagą przeżywam każdą chwilę, z lepszą przejrzystością widzę, słyszę, rozróżniam, z większą pokorą słucham i z większą świadomością podejmuję właściwe decyzje, żyjąc z każdym dniem bardziej autentycznie. Fascynuje mnie obserwowanie świata, mechanizmów zachowania ludzi na poziomie fizycznym i tych bardziej subtelnych,  odnajdywanie się w relacjach i ze spokojem  radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego oraz akceptowanie emocji i różnych nie zawsze wygodnych nowinek o swoich nawykach i wzorcach myślowych.
Moim największym Mistrzem, który uczy mnie bezwarunkowej miłości jest moja już dwudziestoletnia Córka. Za najciekawszą podróż życia uznaję tę w głąb siebie.
Ostatnio ulubiony mój cytat to: “…nie cel, a droga się liczy…”
Zapraszam do wspólnej wędrówki 🙂

www.miladance.pl

portretnawyjazdSMRafał Wyszyński – dietetyk, konsultant zdrowia i Higieny Naturalnej, weganin, witarianin.

Zdrowie, słońce, natura, dobre samopoczucie, dobre relacje, dobra dieta… Uczeń i pasjonat życia, natury, rozwoju i równowagi w życiu. Z równą pasją zgłębia starożytne księgi mędrców, najnowsze badania naukowe, jak też i każde doświadczenie, smak, aromat, dźwięk i wrażenie, emocje, uczucie, które powstaje i wynika z nich. Uważne, szczere obserwowanie natury potrafi dać nam więcej praktycznej wiedzy, oświecenia i zrozumienia niż przeczytanie wielu książek. Najważniejsze jest wiedzieć jak interpretować wszystko co spotykamy na naszej drodze życiowej.

Pomaganie innym i dzielenie się wiedzą i doświadczeniem są jego misją życiową którą realizuje poprzez konsultacje zdrowotne, dietetyczne, higienę naturalną, granie i tworzenie muzyki, sport, fotografię, spanie, jedzenie, pielenie ogródka i uważność w codziennym życiu.

~

Obraz00018Od 20 lat zajmuję się pomaganiem ludziom w osiąganiu ich zdrowotnych, sportowych i życiowych marzeń, doborem adekwatnej diety do stanu zdrowia, celów życiowych i możliwości, oraz medycyną stylu życia. Ciągłe zgłębianie i znajomość wszystkich nurtów dietetycznych i kuracji pozwala mi na adekwatne dobieranie metod i tempa zmian, tak aby razem z Tobą stworzyć zrównoważony i realnie skuteczny plan działania, dietę i nawyki, dzięki którym zdrowie i osiągnięcie sukcesu jest realne i łatwe. Jakości którymi się kieruję w życiu to: duchowość, świadomość, uważność, wdzięczność, poszanowanie, pokora, życzliwość, szczerość. Ustalenie celu życiowego i misji jest kluczem i spoiwem które pozwala nam realizować się w życiu i być szczęśliwymi robiąc codzienne, z pozoru prozaiczne rzeczy. Przekonany jestem iż jesteśmy istotami duchowymi, które posiadają ciało tu na ziemi i została nam dana szansa i stworzone warunki aby móc doświadczać i uczyć się – przypominać sobie skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.

Potęga tego niematerialnego aspektu kryje się w jego wpływie na każdą czynność którą wykonujemy.

Aby być zdrowymi, zrównoważonymi i szczęśliwymi, powinniśmy poświęcić duchowości i naszym myślom taką samą ilość energii, czasu i uważności jak każdej inne czynności, zaleceniu czy składnikowi diety którą wykonujemy codziennie. Zapraszam do wspólnej podróży do zdrowia, natury i siebie samych.

Rafał Wyszyński – naturalna higiena i odżywianie witariańskie w praktyce.

flower

TERMINY:

Wiosenne oczyszczanie 3.04-7.05.2017 (5 dni)

flower

MIEJSCE:

Kraina szeptów

http://krainaszeptow.pl/galeria.html

TERMIN: 03.05 – 07.05.2017

Koszt: 640 zł.

Zaczynamy przyjazdem w środę wieczorem kolacją i spotkaniem zapoznawczym ok g. 18:00

Oficjalne zakończenie jest po śniadaniu w okolicach Lunchu – ok godziny 11:00

dom5

W cenie wyjazdu:

Nocleg, wyżywienie witariańskie – wegańskie, zajęcia praktyczne, wykłady, warsztaty, codzienne ćwiczenia jogi, wieczorne spotkania, pogawędki, muzykowanie.

Warunkiem udziału w wyjeździe jest wpłata zaliczki (350 zł) oraz upewnienie się o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach jogi i stosowaniu surowej diety owocowo – warzywnej. W przypadku wątpliwości dotyczących stanu zdrowia wymagana jest konsultacja i zgoda lekarza na wyjazd.

flower

Dodatkowo na miejscu dostępne będą:

  • Konsultacje dietetyczne, zdrowotne z Rafałem Wyszyńskim (koszt 150 zł)

  • Dla chętnych istnieje także możliwość skorzystania z masażu Lomi Lomi Nui lub tajskiego, który wykonuje Agnieszka Kovčin – dyplomowana masażystka i entuzjastka pracy z ciałem.

masaz 1Od kilkunastu lat praktykuję różnorodne metody i techniki związane z masażem. Bardzo ważnymi elementami mojego warsztatu są masaż Lomi Lomi Nui, masaż tajski, medytacja, Chi Gong, 5 rytmów, kontakt improwizacja, świadoma praca z oddechem i emocjami, świadoma kobiecość i rodzicielstwo, komunikacja, oraz naturalne porody domowe. Nieustannie fascynuje mnie ciało, oraz proces poznawania jego tajemnic i możliwości.

Zapraszam Cię z radością do niezwykłej podróży. Zapraszam Cię do Twojego wewnętrznego świata zmysłów, doznań i odczuć. To co odczuwa Twoje ciało i jak odczuwa jest tak wyjątkowe i niepowtarzalne jak Twoje linie papilarne. W tej podróży możesz poznać nieznane Ci dotąd obszary.

masaz2Lomi Lomi Nui to masaż wywodzący się z hawajskiej tradycji. W wolnym tłumaczeniu Lomi oznacza ugniatanie, czy też dotyk łapą zadowolonego kota. Powtórzenie słowa Lomi podkreśla za to jego intensywność. Nui znaczy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.  Masaż na który Cię zapraszam taki właśnie jest!

Jestem pasjonatką masażu oraz pracy z ciałem (również poprzez zabawę). Od kilkunastu lat jestem w fascynującej życiowej podróży i niezwykle inspirujące są dla mnie spotkania z ludźmi.
Masaż jest jednym ze sposobów prowadzących do samopoznania i zatroszczenia się o siebie. Wspiera równowagę między ciałem, emocjami, umysłem i duchem. Dla mnie masaż jest sztuką dotyku a jego jakość wpływa na drugiego człowieka.
Sesja masażu trwa 90 min. -180 zł, czas trwania sesji może być dłuższy po wcześniejszym ustaleniu.

Pakiet 3 masaży – 480 zł
Pakiet 5 masaży – 650 zł

Wesprzyj swoje zdrowie, szczęście i harmonię – zapraszam Cię na masaż! 🙂 Aloha!

flower

Aby zarezerwować miejsce należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszenia oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 350 zł na konto: MILA DANCE Milena Lorkiewicz-Halik, nr rachunku: 04 1140 2004 0000 3802 4592 2350, w tytule wpisując: karnet na Joga Detox oraz wybrany termin.
W przypadku rezygnacji zgłoszonej drogą mailową najpóźniej 21 dni przed planowanym terminem zwracamy 50% zaliczki. W przypadku rezygnacji na 20 i mniej dni przed planowanym terminem zaliczka przepada. Prosimy o przemyślane zakupy.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres email:

» Kliknij aby pokazać Email

jogadetox@gmail.com

»

lub telefon:

» Kliknij aby pokazać numer telefonu

tel 506 162 400, 501 122 775

»

Formularz zgłoszenie udziału na wyjazd JOGA DETOX 05.2017

Formularz zgłoszenie udziału na wyjazd JOGA DETOX 05.2017

Sending

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *